Tynk tekstylny we wnętrzu salonu lub przedpokoju spełni rolę reprezentacyjnego tła. Wybór konkretnego rodzaju powłoki zależy od tego, który styl zostanie wybrany jako główny. Tak więc, jeśli salon jest urządzony w powściągliwym klasycznym stylu, wówczas wybiera się powłokę uniwersalną, gładką, w kojących kolorach.

Jeśli preferowany jest romantyczny motyw Prowansji, wówczas powłoka jest wybierana tak delikatnie, jak to możliwe, w stonowanych odcieniach akwareli, aby zademonstrować wyrafinowanie.

W stylach technologicznych loft i hi-tech bardziej odpowiedni będzie tynk tekstylny o zimnych odcieniach. W pełni oddają nastrój tych stylizacji, ale jednocześnie zapewnią miękkość, tak ważną dla domowego komfortu. A powłoki w ciepłych kolorach nadają się do stylu wiejskiego. W ten sposób najlepiej oddają rustykalny smak i wygodę. Ponadto odcienie brzoskwini, brązu i kawy doskonale współgrają z naturalnym drewnem.

Do skandynawskiego minimalizmu można dobrać odpowiedni tynk tekstylny. Będą to drobno rozproszone faktury w odcieniach szarości i beżu, a także połączenia bieli i grafitu. A w stylu retro lepiej pasują jasne kolory: zielony, żółty, różowy, a nawet czerwony lub pomarańczowy.