Na początku XXI wieku płynne tapety były już znane w Europie (nawiasem mówiąc, były to polskie tapety) i były importowane wyłącznie na Ukrainę. Dlatego były czymś egzotycznym, niezwykłym i bardzo drogim dla naszego kraju. Ukraińscy projektanci i firmy budowlane nie mogli w pełni docenić zalet takich wykończeń. Przede wszystkim dlatego, że ten rodzaj tynku dekoracyjnego był nieracjonalnie drogi.

Nasza historia

Jako producent płynnych tapet postanowiliśmy przełamać wszystkie stereotypy i stworzyć płynną tapetę, która byłaby nie tylko niezwykle piękna i praktyczna, ale także przystępna cenowo. Obecnie produkujemy naturalne tapety od ponad 17 lat.

 

2006
Nasi technolodzy opracowali technologię produkcji płynnych tapet BIOPLAST, uzyskali niezbędne certyfikaty i rozpoczęli produkcję. Pierwsza kolekcja składała się z ponad 100 elementów i natychmiast otrzymała pozytywne opinie od klientów.
2010
Wydanie Katalogu 2 uzupełniło kolekcję kolorystyczną o zupełnie nowe kolory i tekstury.

charakterystyczną cechą kolekcji - niezrównane kolory

 • jedwabista tekstura
 • jasne i soczyste
 • dynamiczne
Nowa gama kolorów i faktur poszerzyła możliwości aranżacji akcentów we wnętrzach. Efekt głębi i objętości koloru znalazł się u szczytu popularności nowych trendów w wystroju wnętrz.
2014
Pojawił się katalog 3, który do dziś nie ma odpowiednika. Satynowe dekory, delikatne schematy kolorystyczne i unikalne flokowane dekory.
2016. Firma rozpoczęła działalność na rynkach Azji Wschodniej. Marka bierze udział w największych azjatyckich wystawach. Pierwsze dostawy do krajów azjatyckich i sąsiednich. Nawiązanie współpracy handlowej z dużymi sieciami handlowymi w Unii Europejskiej.
2017
Katalog jest reprezentowany przez serię 800, tj. pierwsze 15 artykułów

2017.

Zaprezentowany zostaje Katalog 4, jego pierwsze 15 pozycji. Podstawowe delikatne kolory i matowa faktura w połączeniu z przystępną ceną natychmiast znalazły szerokie grono odbiorców. Kontynuowano prace nad rozszerzeniem kolekcji, która została pokochana przez klientów.

 

2018. Na początku roku kolekcja Katalogu 1 i Katalogu 4 została rozszerzona. Dodaliśmy półtony, a wybór odpowiedniego koloru stał się jeszcze łatwiejszy. W Katalogu 2 dodaliśmy linię monochromatycznych jasnych akcentów z jedwabną fakturą.

2020
Kolekcję DeLUX

2020

W 2020 roku producent tapet BIOPLAST przedstawia kolekcję DeLux. Materiał ten stał się znaczącym krokiem w ewolucji pokryć ściennych i powstał jako synteza nowoczesnych technologii tekstylnych i naszego czternastoletniego doświadczenia w produkcji powłok dekoracyjnych. Odważnie deklarujemy, że nazwa DeLux w pełni odpowiada duchowi tej kolekcji nowych powłok dekoracyjnych. Tynk tekstylny DeLux to materiał na bazie włókien z metalizowaną mikropowłoką, przeznaczony do stosowania we wnętrzach mieszkalnych, a także do dekoracji poszczególnych obszarów we wnętrzach.

2023
Wejście na polski rynek i nową serię w kolekcji PREMIUM

2023

Wejście na polski rynek. Bierzemy udział w targach i uzyskujemy przychylność klientów. Otwieramy oddział BIOPLAST Polska oraz magazyn dla wygodniejszej i szybszej obsługi naszych polskich klientów. Nawiązujemy różne rodzaje współpracy. Ponadto otrzymujemy coraz więcej zamówień i pozytywnych opinii od klientów na tapety polskie od BIOPLAST. ​Również wprowadziliśmy nową serię w kolekcji PREMIUM, która jest wykonana przy użyciu tradycyjnej techniki płynnej tapety, ze wszystkimi klasycznymi właściwościami i sposobem aplikacji. Jest zalecana do pracy nie tylko dla fachowców, ale także dla początkujących, ponieważ jest łatwa w aplikacji.

Osobliwością tej kolekcji jest to, że kompozycja odcieni to nie tylko kolor sztucznych włókien jedwabiu, ale także połączenie naturalnych minerałów. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na wysoką odporność na światło mineralnego składnika koloru. Paleta kolorów jest powściągliwa, w naturalnym, miękkim zakresie.
 

 

Płynne tapety BIOPLAST Polska główne wydarzenia roku

W ciągu ostatniego roku aktywnie rozwijaliśmy się na polskim rynku i uczestniczyliśmy w różnych wydarzeniach:

 • Warszawa tapety — targi jesienne i wiosenne Warsaw Home Build.
 • Kraków tapety — targi Kiaf International Interior & Architecture Fair.
 • Udział w tworzeniu stoisk dla naszych klientów.

Nieustannie ulepszamy i zachwycamy naszych klientów nowymi produktami. Współpraca z nami jest piękna, wysokiej jakości i opłacalna.

Certyfikaty i nagrody
Wiodący pracownicy
 • Pavel
  menedżer handlu zagranicznego
 • Alyona
  menedżer zamówień
 • Alexander
  administrator systemu
 • Sergey
  menedżer handlu zagranicznego
 • Dmitriy
  kierownik zakładu produkcyjnego
 • Oleg
  operator magazynu
 • Maksim
  inżynier kontroli technicznej
bioplast